Playlista

środa, 23 stycznia 2013

Drugi wpis do pamiętnika...

U mnie nic ciekawego. Siedzę w domu od poniedziałku bo brzuch mnie boli. Za ten czas mogłam poczytać kilka blogów. Jak chcesz zobaczyć blog mojej najlepszej przyjaciółki kliknij TUTAJ. Polecam.

Dziś udostępnię wam mój drugi wpis z mojego starego pamiętnika. Mam nadzieje, że się nie zanudzicie.

Czy my szukamy szczęścia? To główny temat tej notatki.(...) Być sobą. Co to znaczy? Najczęściej jesteśmy tacy, jacy inni ludzie chcą, żebyśmy byli.  A gdyby każdy mógłby być tym kim chce? Czy byłoby dobrze? Lecz to tak. To tak jakby człowiek chciał znać odpowiedzi na wszystkie pytania. A gdyby każde nasze marzenie zostało spełnione? Czy byłoby dobrze? Czy byłyby wojny? Może wręcz przeciwnie. Małe marzenia się spełniają. Duże też...w snach na pewno. W snach ma się chłopców, przyjaciół, pieniądze. Naprawdę też to mamy. Może tego nie widzimy? Może nie umiemy szukać? Ale przecież nie którzy znaleźli. Maria Curie Skłodowska, Albert Einstein, nawet Justin Bieber. Może problem w tym, że chcemy za dużo? Gdy dostaniemy to co mamy i tak później chcemy więcej. A ja co chce? Dużo tego. Czy to dobrze? Czy ja mam szczęście? Mam taniec. Mam muzykę. A gdy mam problemy? Łączę te dwie rzeczy. Właśnie wtedy powstaje chwila uśmiechu. Ale przecież chwile smutku też są. A co bardziej boli. Rana fizyczna czy psychiczna? Różnie to bywa. Jest też bardzo miła rzecz, gdy jakaś rzecz nas za fascynuje. Szczególnie pewne rzeczy rozrywkowe. Film,  książka, muzyka. Filmy...mój ulubiony to hmm nie mam ulubionego, i lubię wiele gatunków. Podobają mi się biografie. Bardzo lubię "Obcy" ("Alien"). Oczywiście filmy muzyczne takie jak Step Up. Książki... to umiem powiedzieć. Uwielbiam My dzieci z dworca zoo. Kocham to. Nie lubię takich książek jak "Ania z Zielonego Wzgórza" Czy to dobre wybory? Nie wiem. Ale to są moje wybory dla mnie. Bo ja jestem wolnym człowiekiem. Czy to prawda? Czy jestem wolna? To zależy od praw i zakazów. A czy ja słucham rozkazów? Raczej nie zawsze. A czy są ludzie doskonali? Czy chce być doskonała? Najpierw chyba trzeba polubić siebie. Ale kiedy będziemy wiedzieć, że to już? Zanim się polubimy musimy się najpierw poznać. Więc do doskonałości jeszcze daleka droga. Z czasem przyjdzie wszystko.

Lanalenamargaret1122
4 komentarze:

 1. Na pewno wejdę ^^
  Dziękuję za obserwacje, ja także obserwuję ;3
  Zapraszam ponownie :D

  Kelka - www.wlosomaniaczkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. daj tam jeszcze więcej tych pytajników! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. ja to widzę tak, każdy może mieć wszystko czego pragnie. Tylko musi wykorzystać swoje tzw. 5 minut. Często jest z nami tak, że pragniemy czegoś co dałoby nam szczęście ale nic nie robimy aby to osiągnąć. Czy nie byłoby łatwiej gdybyśmy zamiast marzyć o czymś, zrobili coś żeby to osiągnąć? Osoby które podałaś w przykładach, działały starały się coś osiągnąć. Problem tkwi w nas, nie jesteśmy na tyle odważni aby wycisnąć życie jak cytrynę i osiągnąć to o czym marzymy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podobają mi się zdj. c:
  Pisałaś do mnie na e-mail jakiś czas temu , chciałaś żebym zaobserwowała Twojego bloga - jasne nie ma sprawy :)
  Nie napisałaś jednak nazwy bloga , więc nie wiedziałam za bardzo gdzie mam się udać , trochę poszukałam , no i jestem ;D
  A więc obserwuję , liczę na rewanż i zapraszam do mnie na nowy wpis!
  Pozdrawiam Stell x

  OdpowiedzUsuń